Keskuskoulu

Keskuskoulu

LAPUA

Henkilökunta ja yhteystiedot

     kklogo1.jpg
   
 Lapuan Keskuskoulu  
 Koulukatu 8, 62100 Lapua  
   
   
rehtori Jukka Kodis
0444384420 jukka.kodis at lapua.fi
apulaisrehtori Anu Rantala 044-4384430 anu.rantala at lapua.fi
apulaisrehtori (erityisopetus) Carita Jussinmäki 044-4384432 carita.jussinmaki at lapua.fi
Koulusihteeri Minttu Palmu 0444384437 minttu.palmu at lapua.fi
Opettajat 0444384459  
Koulukeittiö 06-4384433  
Esiopetus 044-4384754  
Tekstiilityöluokka 06-4384461  
Keskuskoulun atk-vastaava Marko Takamäki 044-4384790 marko.takamaki at lapua.fi
Atk-suunnittelija Nina Hämäläinen 044-4384470 nina.hamalainen at lapua.fi
Koulukuraattori Alex Södor 044-4384489 alex.sodor at lapua.fi
Kouluterveydenhoitaja Hanna Noponen 044-4384968 hanna.noponen at lapua.fi
Kouluvalmentaja Maiju Raitanen 044-4384488  
Vahtimestari Jorma Suomela 044-4384475 jorma.suomela at lapua.fi
Iltapäivätoiminta 044-4384762  
Opettajat: luokka:  sähköposti: etunimi.sukunimi@lapua.fi

Kaisa Kohtala-Friberg

Tanja Lehtisaari

eskari  
Anne Kangas 1A  
Maarit Tietäväinen 1B  
Anu Rantala 1C  
     
     
Sirpa Kirkkopelto 2A  
Sinikka Viitala 2B  
Maija Rappe 2C  
Satu Kujanpää 1-3  
Pauliina Kaukola osa-aikainen erityisopetus 0.-2lk. ja 6.lk.  
     
Eija Vannesluoma 3A  
Marjo Kojola 3B  
Marianne Hietala 3C  
     
Marko Takamäki 4A  
Antti Takala 4B  
Milla Yli-Kuivila 4C  
Riitta Kangasluoma pienryhmä 3-4  
     
Hanna Seppä 5A  
Tuula Pitkäaho 5B  
Virpi Myllykangas 5C  
Hanna Kivistö Osa-aikainen erityisopetus 3.-5.-lk.  
     
Antti Karhu  6A  
Nea-Maria Tervasmäki 6B  
Pauliina Kaukola Osa-aikainen erityisopetus 6.lk.  
Martti Koski pienryhmä 5-6  
     
Minna Ylihärsilä tekstiilityön lehtori  
Jonna Paloniemi englannin kielen lehtori  
     
     
Muu henkilökunta    
Maiju Raitanen kouluvalmentaja  
Leena Haapoja koulunkäynninohjaaja  
     
Satu Laitinen koulunkäynninohjaaja  
Tarja Pikkusaari koulunkäynninohjaaja  
Mehtap Sahindal koulunkäynninohjaaja  
Ljudmila Vatanen koulunkäynninohjaaja  
Jari Hautakangas koulunkäynninohjaaja  
Antti Luoma koulunkäynninohjaaja  
Niina Koivusalmi-Luomala koulunkäynninohjaaja  
     
Jarmo Kangasluoma kiinteistöhoitaja  
Anneli Hakomäki tilahuoltaja  
Pirjo Rintala tilahuoltaja  
Sinikka Tiisjärvi tilahuoltaja  
Marjo Nikkari tilahuoltaja  
Pilvi Ridanpää ruoanjakaja  
Anja Kurkimäki ruoanjakaja  
Jorma Suomela vahtimestari